Skolas, universitātes, sporta celtnes, vēsturiskas ēkas,
iepirkšanās centri, biroji, veselības iestādes un daudz kas cits
Komforta gaisa kondicionēšana

Komforta gaisa kondicionēšana

Telpu mikroklimats būtiski ietekmē mūsu personīgo labsajūtu un darba spējas. Tas ietekmē ražošanu un darba apstākļus, kā arī darbinieku darba spējas. Tajā pašā laikā iekštelpu mikroklimats ir nozīmīgs aspekts ēkā, jo tas ir faktors, kas nodrošina, ka darbinieki un apmeklētāji jūtas komfortabli. Radot mikroklimatu telpās, pirmajā vietā ir cilvēks.  Menerga nodrošina ne tikai tādus izmērāmus lielumus kā temperatūra, relatīvais mitrums un gaisa kvalitāte, bet ar vairāk nekā 30 gadu pieredzi un vairāk nekā 40 000 uzstādītām sistēmām pasaulē, mēs zinām, ka katra telpa vai ēka ir jāskata kā kopums, lai izveidotu optimālu risinājumu.

Savos aprēķinos mēs iekļaujam ne tikai ārējās faktorus kā saules radiācija un laika apstākļus, bet arī kā iekšējās iedarbības, piemēram, telpas plānojumu, apgaismojumu vai esošus siltuma avotus. Mēs izstrādājam perfektu risinājumu sadarbībā ar visiem projektā iesaistītajiem faktoriem. Šī iemesla dēļ mēs jau iepriekš Jūs lūdzam mūs atvainot, ja mēs uzdodam vairāk jautājumus nekā citi, jo tas ļaus Jums ietaupīt ne tikai naudu, bet arī laiku. Pēc iekārtu nodošanas ekspluatācijā mūsu profesionālo servisa komdanda ir pieeajama 24h diennaktī un nepieciešamības gadījumā tiks galā ar jebkuriem iekārtu darbības traucējumiem, kā arī veiks regulāras apkopes.

Visam pāri stāv ekspluatācijas izmaksas!

Tas ir labi zināms fakts, ka cilvēku darba spējas mainās atkarībā no telpu mikroklimata. Tomēr lielākā daļu cilvēku neapzinās ekonomisko ietekmi, ko rada telpu mikroklimats. Saskaņā ar pētijumiem ņemot vērā tikai darbinieku slimošanas dienu skaitu, labs telpu mikroklimats atmaksājas 25 reizes attiecībā pret investīcijām mikroklimatā (aprēķinu modeli izstrādāja Dr.sc.ing. Rainers Bareiss, CCI 7/2009).

Tādēļ, tie, kas rēķina faktiskās izmaksas ņem vērā ne tikai projekta sākuma investīcijas, saprot, ka galvenokārt uzmanība jāvērš uz ekspluatācijas izmaksām. Jo mazāks enerģijas daudzums tiek izmantots gaisa kondicionēšanai, jo mazākas ir ekspluatācijas izmaksas. Menerga sistēmas ir radītas pēc zemākās enerģijas patēriņa principa. Šis aspekts kļūst arvien nozīmīgāks saistībā ar pieaugošajām enerģijas izmaksām.

Šie visi apsvērumi neņem vērā faktu, ka ēkas kļūst pašas par sevi pievilcīgākas pateicoties uzlabotam iekštelpu mikroklimatam.  Arī šis faktors kļūst aizvien nozīmīgāks – gan cīņā par labākajiem darbiniekiem, gan piedāvājot telpas nomā, vai attiecībā pret apmeklētājiem.  Labs telpu mikroklimats ir paliekoša vērtība, kas atmksājas!