Tirdzniecība un komercplatības

Tirdzniecība un komercplatības

Neatkarīgi vai tas ir iepirkšanās centrs vai automašīnu tirdzniecības salons - atbilstošs mikroklimats ietekmē Jūsu klientu lēmuma pieņemšanu par pirkumu. Kad apmeklētājs jūtas komfortabli, viņa vai viņš uzkavēsies pie Jums ilgāk un, iespējams, nopirks vairāk. Lai arī mikroklimats ir netiešs faktors, tam ir ietekme uz tirdzniecības apgrozījumu.

Tai pašā laikā ventilācija un gaisa kondicionēšana ir būtiks faktors mazumtirdzniecības un tirdzniecības centru īpašniekiem. Tik līdz veikala durvis tiek atvērtas apmeklētājiem, tā gaisa temperatūrai un mitrumam jābūt nemainīgiem. Svaigā gaisa padevei ir jābūt perfektai visu laiku, pat lielas apmeklētības laikā. Tai pat laikā, kad veikals ir slēgts, jābūt iespējai ātri nomainīt darba laika optimālos darbības parametrus pret energoefektīvāku darbības režīmu. Obligāta prasība šādiem centriem ir gaisa daudzumu kontrole atbilstoši pieprasījumam.

Gaisa kondicionēšanai var būt ietekme arī uz pašām telpām. Lielas stiklotas fasādes ne tikai piesaista vairāk pircēju, bet arī nozīmē lielāku siltuma pieplūdumus, kas rezultējas ar lielāku dzesēšanas jaudu. Tā, protams, nav problēma, ja ir izvēlēta atbilstoša dzesēšanas tehnoloģija. Augsta siltuma atgūšanas spēja ir zelta vērtībā apkures periodā. Alternatīvu enerģijas avotu izmantošana, piemēram, liekā siltuma izmantošana no dzesēšanas tehnoloģijām, paver iespēju vēl lielākiem potenciāliem ekspluatācijas izmaksu ietaupījumiem. Tai pat laikā dzesēšana ir īpaši svarīga mazumtirdzniecībā. Katrs veikals mērķtiecīgi izmanto spēcīgu apgaismojumu, lai izceltu savas preces, kā rezultātā tiek radīti lieli siltuma pieplūdumi, kurus nedrīkt atstāt nenovērtētus. Tāpēc vasaras mēnešos dzesēšana ar „brīvās ventilācijas“ palīdzību nav pietiekama. Šādos gadījumos ir izmantojama netiešā adiabātiskā dzesēšana vai gaisa kondicionēšna ar sorbcijas palīdzību, ko mēdz arī saukt par „dzesēšanu ar sauli“.

Optimāli izvēlēta sistēma samazina darbības traucējumu iespējamību, ir drošāka ekspluatācijā un paredz vieglāku piekļuvi sistēmas komponentēm. Savukārt izvēloties pareizu apkopes konceptu Jūs iegūstat papildus drošību pret sistēmas avārijām.

Menerga risinājumi

Tieši tirdzniecības sfērā runa ir par lieliem gaisa apjomiem. Menerga šādiem objektiem piedāvā iekārtas ar ražību vairāk kā  55,000 m³/h, arī jumta izpildījumā. Visas sistēmas ir aprīkotas ar inteliģentu vadības automātiku, kura vienmēr izvēlēsies optimālāko darbības režīmu. Jums tas nozīmē, ka laikā, kad veikali ir slēgti, gaisa daudzumi tiks automātiski samazināti līdz minimālajām prasībām, kas nozīmē drastisku ekspluatācijas izdevumu samazinājumu. Bet pirms veikala atvēršanas sistēma telpā nodrošina optimālu mikroklimatu.  Ja gada kopējais siltuma pieprasījums ir lielāks par dzesēšanas pieprasījumu, tad Resolar tipa iekārtas spēj atgūt līdz 90% siltuma, izmantojot reģeneratīvo siltuma atgūšanu. Savukārt pieaugošo pierasījumu pēc dzesēšanas jaudām, kas tiek nodrošinātas ar energoefektīvām tehnoloģijām var atrisināt ar Adsolair tipa iekārtām. Šīs iekārtas strādā pēc netiešās adiabātiskās dzesēšanas principa, kas paredz ūdens izsmidzināšanu nosūces gaisā un dod iespēju samazināt āra gaisa temperatūru par 14 K, nepatērējot enerģiju dzesēšanai.

Gaisa kondicionēšana ar sorbciju norisinās pēc līdzīga principa, kas norisinās 2 etapos: gaisa sausināšana un gaisa dzesēšana. Siltais āra gaiss sausināšanas procesā tiek izvadīts caur mitrumu absorbējošu sāls šķīdumu. Pēc tam nosausinātā āra gaisa plūsma tiek padota uz rekuperatoru, kurā ar netiešo adiabātisko dzesēšanas palīdzību tā tiek atdzesēta par 10 -14 K grādiem. Savukārt atšķaidītais sāls šķīdums tiek reģenerēts līdz nepieciešamajai koncentrācijai ar termisko enerģiju, kas var nākt gan no saules kolektoriem, gan no tehnoloģiskiem procesiem.  Gaisa sausināšana un sāls šķīduma reģenerācija tiek nodrošināta atsevišķos kontūros un tas nozīmē, ka siltums var tikt uzglabāts praktiksi neierobežotu laiku un bez būtiskiem zaudējumiem, un izmantots brīžos, kad siltuma padeve nav konstanta.